BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

MKČ Live @ ciurlionke.tinkle.lt

Spektaklis Kokia čia teisybė? | Nuotr. D. Matvejevo

Spektaklis "Kokia čia teisybė?" | Nuotr. D. Matvejevo

Jau tikrai seniai mokykloje turėjome kokių nors “atvežtų”, juo labiau teatrinio žanro renginių. Ir štai, MKČ LIVE negali nepasidžiaugti ir nepasidalinti, kad jau šį trečiadienį, kovo 7 dieną, 14 valandą jaunų aktorių suburta “trupė liūdi” atveža savo pasirodymą į čiurlionkę! Jų rodomą spektaklį praturtins grupės “Liūdni slibinai” muzika, o taip pat V. Špokaičio scenografija. Kadangi laiko, kaip žinome, stoka - rečiau pasitaiko proga mums apsilankyti dramos teatre (taip taip, egzistuoja ne tik operhausas ;)), o čia - puiki proga neiškėlus kojos iš mokyklos, dienos metu pamatyti spektaklį ir dar už specialią kainą.

Trumpai apie spektaklį (trupeliudi.lt informacija)

Poezijos spektaklis “Kokia čia teisybė?” pagal rašytojų Justino Marcinkevičiaus ir Henriko Radausko poeziją - tai jaunų kūrėjų kolektyvo „Trupė liūdi” jautri, bet kategoriška paraiška šviesiam jaunimui ir neužtemusiam senimui. Spektaklyje vyksta savotiškas maištas prieš tradicinį poezijos spektaklio suvokimą, parodija, suderinta su nuoširdumu, atveria ne vien aktoriaus ir žiūrovo dialogą, bet ir eilėraščio su eilėraščiu pasikalbėjimą. Spektaklis „Kokia čia teisybė?” - tai jaunatviškai spalvingas bei tikslus mechanizmas, pateikiantis poetinės patetikos karikatūros ir žaismingos autoironijos sintezę. Energinga aktorių komanda siūlo prisiliečiant prie netikėto poezijos spektaklio formato įsisukti į įtemptos atmosferos ir agresyvios estetikos pulsavimą. Intensyvaus tempo spektaklyje apstu fantasmagoriškų inkliuzų, derančių su lyriškais nukrypimais. Taip pat nesibaidoma žanrinių eksperimentų, kurių dėka dviejų poetų kūryba scenoje virsta sprogstamu poezijos, miuziklo ir štrichais nupaišyto, žiūrovo vaizduotės siūlais surišto siužeto kokteiliu. Spektaklyje skamba originali, gyvai atliekama pačių aktorių kurta muzika, padedanti pro griežtų kostiumų plyšius trykšti kryptingai aktorių energijai.

Aktoriai poezijos nesistengia paversti dramaturgiškai išteisintais monologais, jie ieško veiksmo, kuris poeziją pratęsia arba tampa akstinu jai atsirasti. Dažnu atveju poezija lyriškai kvestionuoja egzistencinius klausimus, tačiau šiuo atveju, „trupės liūdi” pastangomis, poezija mėginama daugiau teigti, nei klausti. Paradoksaliai su tuo kontrastuojantis spektaklio pavadinimas neatsitiktinai remiasi į šiandien visuomenės pasąmonėje slypintį klausimą. Poezijos spektaklis atveria ne vien originalias poetų J.Marcinkevičiaus ir H.Radausko kūrybos prasmes, bet ir teigia, jog nepaisant to, kad prasmė ne visada yra juntama, nuo to jos buvimas nesumažėja.

Jaunų aktorių grupė siekia išryškinti kasdienių ieškojimų vertę bei tikėjimą gyvenimu, nors puikiai suprantama, koks jis kartais būna netikęs. Kalbėdami poetų H.Radausko ir J.Marcinkevičiaus tekstais, aktoriai pristato manifestingo pobūdžio, aštrų ir jaunatviška energija pulsuojantį spektaklį. Kaip teigia jaunieji kūrėjai, „būkim atviri, spektaklyje „Kokia čia teisybė?” - mes ieškom problemų. Prasmingų problemų”. O pasak J.Marcinkevičiaus „Teisybė ateis. Būtinai ateis. Jau ateina.”

Režisierius - “Trupė Liūdi”
Scenografija - Vitalijus Špokaitis

Aktoriai:
Dominykas Vaitiekūnas
Šarūnas Banevičius
Vaidas Kublinskas
Aistė Lasytė
Marcelė Zikaraitė

BILIETO KAINA: 10 Lt Bilietus platina Rimvydė ir Ulijona (10B klasė)

Rodyk draugams

Gruodžio mėnesio iniciatyva skelbiame Moksleivių tarybos sugalvotą ir įgyvendintą Kalėdų paštą. Nors mokykloje jau tradicija tapo Valentino paštas, kasmet nustebinantis dailininkų kurtos dėžės originalumu, šiemet pirmą kartą turėjome progą pasveikinti vieni kitus ir šv. Kalėdų proga. ;) Štai tokia originali devintokų dailininkų kurta pašto dėžė - Kalėdų senelio batai, suderinti su ne visai žiemiškais orais, visą savaitę stovėjo centrinių rūmų foje. Rezultatas - paskutinį metų trečiadienį laiškanešių nykštukų išdalinti keli šimtai laiškų. Gavėjai - nuo pradinukų iki dvyliktokų, nuo mokytojų iki rūbininkių. Vadinasi, naujovė prigijo ir galime kažko panašaus tikėtis ir kitamet :)

Rodyk draugams

Kino žvaigždžių vakarėlis | A. Vizbaraitės nuotr.

Kino žvaigždžių vakarėlis | A. Vizbaraitės nuotr.

Spalio 14 dieną įvykusias krikštynas griausmingai palydėjo ir teminis vakarėlis mokyklos valgykloje! Drąsiai šį įvykį skelbiame mėnesio iniciatyva, nes visuotinio vakarėlio mokykloje nėra buvę jau labai ilgą laiką.

Visi liko nustebę, kaip neatpažįstamai pasikeitė valgykla - profesionali garso įranga, apšvietimas ir dekoracijos sukūrė beveik klubo aplinką. :) DJ Gyvatnešis dovanojo gerą garsą, o renginio vedėjos pasirūpino gera nuotaika bei išrinko vakaro karalių ir karalienę, kuriems buvo įteikti remėjų (LABAS nuotykių parko) prizai.

Kino žvaigždžių vakarėlio Karalius ir Karalienė | A. Vizbaraitės nuotr.

Kino žvaigždžių vakarėlio Karalius ir Karalienė | A. Vizbaraitės nuotr.

Šios iniciatyvos autoriai - 10-okai Vasara, Augustinas, Eimantė ir Lauryna.

Visi liko daugiau, nei patenkinti. Atsiranda poreikis dažniau organizuoti šokius - ir jis bus įgyvendintas! Jau greitai. :)

P. S. Ar žinojai, kad I-okų krikštynų vaizdo įrašą ir nuotraukas gali rasti moksleivių svetainės ciurlionke.tinkle.lt skiltyje Stop kadras?

Rodyk draugams

Draugiškas kinas bibliotekoje

Draugiškas kinas bibliotekoje

Mokyklos biblioteka pristato naujovę - Draugiško kino seansą bibliotekoje!

Jau šį penktadienį 16 valandą ateik į biblioteką ir pamatyk animacinį filmą ne tik vaikams “Merė ir Maksas” apie tikrą draugystę laiškais. MKČ Live ir moksleivių svetainė rekomenduoja ir tikisi, kad tai - ne vienkartinis renginys!

Rodyk draugams